•  
  •  
  •  
  •  
  •  Wokół Ligi


Częstochowa, 2011.11.29

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia,  Liga Miejska już po raz 18 przeprowadziła, w ramach akcji charytatywnej „ Świąteczne wypieki dla najbardziej potrzebujących”, zbiórkę ciast, słodyczy, owoców oraz artykułów spożywczych. 

Jak co roku na nasz apel odpowiedzieli częstochowscy przedsiębiorcy  branży spożywczej.  Z przekazanych darów zostały przygotowane paczki świąteczne dla mieszkańców  Częstochowy w trudnej sytuacji materialnej, wśród których znalazły się rodziny wielodzietne oraz osoby samotne i opuszczone. 
Organizując tę pomoc przekonujemy się, jak bardzo ważny jest taki gest dla obdarowanych osób. W ten szczególny dzień w roku, w Wigilię Bożego Narodzenia pozwala odnaleźć wiarę w bliźniego i zaznać trochę radości.

W imieniu Ligi Miejskiej w Częstochowie  pragnę serdecznie podziękować  wszystkim,  których życzliwość  przyczyniła się do pomyślnego zorganizowania akcji. Bardzo dziękuję  naszym sponsorom: Zakładom Cukierniczym „Michaś”  i „Delic - Pol”, piekarni „Artur Kryk”, Spółdzielni „Społem PSS Jedność” ,  Spółdzielni Ogrodniczej, Hurtowni Warzyw i Owoców „Amasol”, Firmie „Ekoprodukt Marek Kubara”, Stowarzyszeniu Wały Dwernickiego” i Targowisku „Promenada”. 
 Dziękuję  również Dyrekcji Miejskiego  Ośrodka Pomocy Społecznej za przekazanie listy osób potrzebujących wsparcia.
Proszę przyjąć serdeczne życzenia szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym  Roku.

Z poważaniem
Tadeusz Wrona 
Przewodniczący Ligi Krajowej